Kibicowskie przydomki

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Viclav » 13.04.2010, 18:47

obywatel_1984 pisze:Czy dla mieszkańców stolicy określenia "krawaciarz", "szemraniec" są obraźliwe?
A ktoś jeszcze w ogóle tak mówi? :) Szemraniec na pewno nie byłby obraźliwy. Co do krawaciarza to pewnie opinie byłyby podzielone, ale myślę że wydźwięk byłby raczej negatywny (zwłaszcza w środowisku kibicowskim, z wiadomych względów)
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek



TroublemakerS
Posty: 49
Rejestracja: 30.03.2010, 20:13

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: TroublemakerS » 13.04.2010, 19:56

ostrykrokodylec pisze:Jak już jesteśmy przy Cracovii to Żydzi :)

Tutaj troszkę historii:
"Żydzi", "Żydki", "Icki" czy "pejsy" to spotykane dziś określenia kibiców Cracovii. Używają go - w charakterze wyzwiska - na ogół kibice konkurencyjnych krakowskich klubów. "Boją się nas żydowskie psy" głosił fragment pieśni umieszczonej na oficjalnej stronie Wisły Kraków SSA. Wśród przynajmniej części kibiców Cracovii daje się zauważyć tendencję do akceptacji tego określenia.

Mówią na nas Żydzi
nikt tego się nie wstydzi
Bo naszego klubu
jest piękna historia

To fragment innej piosenki - "Cracovia" w wykonaniu Łysego.

Możesz nazwać mnie Żydem,
Nie jest to dla mnie wstydem.

Napisał gtx, poeta opiewający Cracovię.

"Jude Gang" - właśnie tak postanowiły nazwać sie bojówki hooliganów Cracovii. Gwiazdę Dawida można spotkać na niektórych szalikach czy graffiti. Nie wprost nawiązują do tego także inne hasła kibiców: "Naród Wybrany" (o kibicach Pasów) czy "Ziemia Święta" (o stadionie).

Z faktu przyswojenia sobie tego określenia, nie należy jednak wyciągać [link] o nieznajomości własnej historii. Kibice Cracovii są świadomi, że Cracovia nie była żydowskim klubem. Używanie żydowskiej symboliki wynika bądź to ze "zgrywy" (jest żartem skierowanym w tych, którzy uważają to określenie za wyzwisko) bądź z dumy z postawy Cracovii w czasach szalejącego antysemityzmu.
więcej:
[link]

No i na naszą sąsiadkę mówi się Psy, ale to już niech ktoś z TSW opisze dlaczego.


Ciekawi mnie sytuacja w Łodzi. Bo tam do określenia Żyd jakoś ciężko komukolwiek przywyknąć ;) Ale tej kwesti nie da się chyba na tym forum poruszyć bez ciśnień
wiadomo dlaczego mówi się na Wisłę "psy" (oczywiście ze względu na siłowe włączenie w czasie komuny w struktury milicji). Innym określeniem których nazywa się Krakowską Wisłę to "Biała Gwiazda"( od białej gwiazdy w herbie), "Armia Białej Gwiazdy" (od gwiazdy w herbie oraz flagi)

wrzesien
Posty: 914
Rejestracja: 12.09.2009, 17:17

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: wrzesien » 13.04.2010, 20:00

w Lodzi ciekawie z tymi Zydami. Faktycznie przed wojna mieszkala w Lodzi duza populacja Zydow, mieli oni duzy wplyw na Miasto chyba nigdzie indziej w Polsce Zydzi nie odcisneli tak swojego pietna. I to prawda LKS zalozylo 2 Zydow i Polak, trzeba jednak pamietac ze owczesni Zydzi w duzej mierze uwazali sie za Polakow, do tego barwy LKSu mialy byc bialo czerwone niestety carat sie nie zgodzil wiec byly bialo czarne, jednak tylko przez rok gdyz potem zmieniono na biel i czerwien aby oddac Polski charakter klubu. Skad sie wzielo wyzywanie od zydow? Tego nie wiem pewnie dlatego ze wielu NS skinow chodzilo na LKS i nazywali lokalnego rywala tym czego nie nawidzili. Ale kto to zaczal to mi trudno powiedziec, moglby to ktos opisac.
Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje,
Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem,
Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem.

KazoR_1987
Posty: 688
Rejestracja: 22.06.2007, 18:49
Lokalizacja: DzieRzoniow

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: KazoR_1987 » 13.04.2010, 20:34

Na kibicow KKS-u Kalisz mowi sie tak bo glowna uprawa w Wielkopolsce sa ziemniaki ( pyry ) a w rejonach Kalisza jest ''zaglebie cebuli'' Bez Napinki z tym Zagłębiem ;) Mysle ze niczego nie pokrecilem najwyzej ktos sprostuje
'' Nie liczy sie odleglosc liczy sie fanatyzm '' fc DzieRzoniow

str
Posty: 38
Rejestracja: 01.08.2007, 22:49
Lokalizacja: Lubin

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: str » 13.04.2010, 20:37

Lubinki - Od nazwy miasta. W zamierzeniu było to prześmiewcze ale jak czas pokazał przylgnęło to do nas. W związku z czym niedawno miała nawet debiut nasz fana "LUBINKI - Na przekór wszystkim"
No jeszcze niejaki Roman Z. z Wrocławia usilnie nas teraz nazywa krecikami a ma to związek z tym że dość duża część kibiców Zagłębia pracuje w kopalniach. Do krecika też często nawiązują nasze oprawy.
Podobną sytuacje można zauważyć np. w Krakowie gdzie Cracovia ma grupę "Jude gang" a Wisła fanę "Furious Dogs"
MKS ZAGŁĘBIE LUBIN

godefroy
Posty: 64
Rejestracja: 28.10.2009, 19:05

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: godefroy » 13.04.2010, 20:50

jako zorientowany w okolicznych klimatach pokusze sie o opis niektórych przydomków , jeśli myle..niech mnie ktoś poprawi...


"Łańcuchy" to przydomek kibiców z Konina którzy na wyjazdy w latach 90 tych zabierali ze sobą na wyjazdy właśnie łańcuchy..takie wielkości tych co sie krowy paluje na polach :)

"Tyfusy" przydomek Bydgoskiej Zawiszy .. określani tak najczęściej przez Toruń i okolice .. ale tu juz wkraczają animozje miedzy miastami Toruń - Bydgoszcz które raczej nigdy nie pałały do siebie sympatią.

"Krzyżacy" słynny przydomek kibiców Apatora Toruń utożsamiane z Gotyckim Miastem Toruń i licznymi po krzyżackimi zabytkami.

myślę że takich przydomków jak Niebiescy, Elanowcy, Jeziorowcy itd tłumaczyc nie trzeba bo wiadomo skąd się biora...

KellyCMI
Posty: 499
Rejestracja: 27.02.2007, 11:15

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: KellyCMI » 13.04.2010, 21:03

godefroy pisze: "Tyfusy" przydomek Bydgoskiej Zawiszy .. określani tak najczęściej przez Toruń i okolice .. ale tu juz wkraczają animozje miedzy miastami Toruń - Bydgoszcz które raczej nigdy nie pałały do siebie sympatią.
Tutaj nie do końca - wątek nie związany z kibicowaniem, ponieważ Bydgoszczanie jadą mieszkańcom Torunia od Tyfusów i co najciekawsze - vice versa. Nikt, nigdy nie potrafił mi powiedzieć skąd to się wzięło, ale jechanie sobie od Tyfusów można porównać do "konfliktu żydowskiego" w Łodzi.
Pizgacz-Rozpierdalacz

Tuwimianin

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Tuwimianin » 13.04.2010, 21:13

Igloopol Dębica-Morsy

św. Grzegorz
Posty: 5
Rejestracja: 12.09.2009, 00:48

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: św. Grzegorz » 13.04.2010, 21:28

Widzew tak tłumaczy przydomek na swojej stronie:
Całkiem niepostrzeżenie na kanwie dyskusji o datach 1910 i 1922 można przejść i poruszyć ważny temat stosunkowo niedawno "wypromowanego" przez kibiców ŁKS-u hasła Widzew-Żydzew - bodajże największego kompleksu tych ludzi wobec Łódzkiego Widzewa. Przeprowadzona powyżej analiza powstania TMRF-u a później jego kontynuatora RTS Widzew w sposób bezdyskusyjny podkreśla, że powstały one z inicjatywy Polaków dla przede wszystkim polskich robotników (choć nie tylko) i miały w swych zarządach Polaków. Jak więc idiotyczne i śmieszne jest to hasło, które nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą i jest wymysłem ludzi "chorych z nienawiści a może zazdrosnych o sukcesy Widzewa". Zadając sobie pytanie o przyczyny forsowania tego hasła przez ełkaesiaków można pomyśleć, że powstało, bo np. dobrze się rymowało lub chciano obrazić znienawidzony klub i jego kibiców poprzez porównanie go do narodowości niezbyt lubianej przez Polaków, może z braku elementarnej wiedzy lub głupoty a może chciano zakrzyczeć w ten sposób i odwrocić uwagę od faktu, że wśród trzech założycieli ŁKS-u dwóch było Żydami, co jest bardzo wstydliwym dla nich elementem i "podkopuje" wizerunek "aryjskości i łódzkości". Myślę, że po części każda z tych przyczyn miała w tym wypadku miejsce i dlatego kibice w Polsce (Ci co Nas nienawidzą też zaczynają używać określenia Żydzew) powinni zapoznać się z historią Widzewa, jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich, który miał niewiele wspólnego z Żydami, choć istniał w mieście wielonarodowościowym, w którym społeczność żydowska stanowiła znaczny procent.
Jakie jest wytłumaczenie ŁKS-u? BEZ NAPINKI!

rosco
Posty: 105
Rejestracja: 27.12.2008, 02:39

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: rosco » 13.04.2010, 21:33

z tyfusami to jest tak ze kiedys w ktoryms miescie byla epidemia tyfusu/tyfusa? do dzis nie wiadomo w ktorym miescie najpierw i stad te jazdy na siebie

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Viclav » 13.04.2010, 22:08

A czy dla kibiców Cracovii określenie "Żydzi" jest obraźliwe? Chodzi mi o odczucia samych kibiców, czytałem wcześniejsze posty dotyczące genezy tego przydomka, więc mnie do nich nie odsyłajcie :)
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

Janozyk
Posty: 462
Rejestracja: 15.01.2010, 17:52

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Janozyk » 13.04.2010, 22:21

Unia Tarnów - Jaskółki, Czuwaj Przemyśl - Kolejarz. Myślę że w obu przypadkach nie trzeba niczego tłumaczyć.

Ciekawi mnie natomiast JKS Jarosław - "Świry", "Świrlandia". Te nazwy mają jakąś historie?

NoName90
Posty: 25
Rejestracja: 23.02.2010, 12:26

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: NoName90 » 13.04.2010, 22:31

Janozyk pisze:Ciekawi mnie natomiast JKS Jarosław - "Świry", "Świrlandia". Te nazwy mają jakąś historie?
Z tego co wiem w mieście jest zakład psychiatryczny i od tego się wzięło jeśli pomyliłem to poprawcie mnie

PWD
Posty: 109
Rejestracja: 26.02.2007, 19:12

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: PWD » 13.04.2010, 23:02

str pisze:Lubinki - Od nazwy miasta. W zamierzeniu było to prześmiewcze ale jak czas pokazał przylgnęło to do nas. W związku z czym niedawno miała nawet debiut nasz fana "LUBINKI - Na przekór wszystkim"
No jeszcze niejaki Roman Z. z Wrocławia usilnie nas teraz nazywa krecikami a ma to związek z tym że dość duża część kibiców Zagłębia pracuje w kopalniach. Do krecika też często nawiązują nasze oprawy.
Podobną sytuacje można zauważyć np. w Krakowie gdzie Cracovia ma grupę "Jude gang" a Wisła fanę "Furious Dogs"
Skoro już się pojawiło to tylko szybko wytłumacze, że Furious Dogs to była pewna grupka ludzi. Od dawna flaga ( tak na prawde z tego co pamiętam to na 99% był to baner, choć mogę się mylić ) nie jest wieszana z pewnych względów, o których się w internecie nie pisze, także oficjalnie czegoś takiego jak FD nie ma.

abg
Posty: 178
Rejestracja: 10.11.2008, 11:12

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: abg » 13.04.2010, 23:29

to była flaga ( z Bytowa) a nie baner.

popolupo88
Posty: 119
Rejestracja: 27.02.2007, 16:05

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: popolupo88 » 14.04.2010, 00:03

Ja z kolei słyszałem że Tyfusy (o mieszkańcach Bydgoszczy) mówi się z powodu Zakładów Chemicznych "Zachem", od których podobno strasznie jebało...

Abrakadabra1947
Posty: 130
Rejestracja: 18.01.2010, 21:36

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Abrakadabra1947 » 14.04.2010, 01:00

Śląsk - Malinowe nosy ;)
str pisze:Lubinki - Od nazwy miasta. W zamierzeniu było to prześmiewcze ale jak czas pokazał przylgnęło to do nas. W związku z czym niedawno miała nawet debiut nasz fana "LUBINKI - Na przekór wszystkim"
No jeszcze niejaki Roman Z. z Wrocławia usilnie nas teraz nazywa krecikami a ma to związek z tym że dość duża część kibiców Zagłębia pracuje w kopalniach. Do krecika też często nawiązują nasze oprawy.
Niby jak czesto? Krecikami, bądź kretami zaczelismy was nazywac po oprawie z tamtej rundy przed derbami "Władcy podziemnej sceny" i nie czyni tego tylko R.Z.
Wrocław - stolica Śląska

Russel
Posty: 37
Rejestracja: 15.01.2010, 22:12

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Russel » 14.04.2010, 01:10

Viclav pisze:A czy dla kibiców Cracovii określenie "Żydzi" jest obraźliwe? Chodzi mi o odczucia samych kibiców, czytałem wcześniejsze posty dotyczące genezy tego przydomka, więc mnie do nich nie odsyłajcie :)
Proszę odpowiedź :)
Obrazek
[link]

HC
Posty: 3698
Rejestracja: 25.07.2007, 12:17
Lokalizacja: monopolowy

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: HC » 14.04.2010, 02:16

kiedyś słyszałem wypowiedź jednego z kibiców Cracovii i brzmiała ona tak:mówią o nas Żydzi...dobra...na złość im sami tak będziemy się nazywać...nie damy im pola do popisu...


zresztą ,,mówią na nas Żydzi nikt tego się nie wstydzi,,...rozkmiń...
HUTNIK&MAZOVIA

mocne-uderzenie
Posty: 156
Rejestracja: 11.01.2010, 19:59

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: mocne-uderzenie » 14.04.2010, 08:37

Tyfusy ogólnie przyjęło się mówić na Bydgoszczaków ale na fanów Polonii można często usłyszeć określenie pyda, pydziarze, na mieszkańców Torunia wiadomo pierniki, krzyżacy z tym że ja słyszałem że w Toruniu wśród miejscowych przyjęły się pseudo raczej obraźliwe - wibratory (na Apator), żydzi (na Elanę) może ktoś by to mógł wyjaśnić bo ciekawi mnie to

Stranger
Posty: 166
Rejestracja: 14.09.2009, 13:47

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Stranger » 14.04.2010, 11:47

JSC pisze:Dlaczego Bełchatów na siebie mówi "Torfiorze"? Albo nie mówi, ale ma taką flagę? Odnosi się to do największej w Polsce kopalni węgla brunatnego?
Mówi i ma taką flagę. Określenie odnosi się do największej w Polsce kopalni węgla brunatnego.

Troublemaker
Posty: 1521
Rejestracja: 27.02.2007, 17:37
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Troublemaker » 14.04.2010, 11:56

mocne-uderzenie pisze:Tyfusy ogólnie przyjęło się mówić na Bydgoszczaków ale na fanów Polonii
można często usłyszeć określenie pyda, pydziarze, na mieszkańców
Torunia wiadomo pierniki, krzyżacy z tym że ja słyszałem że w Toruniu
wśród miejscowych przyjęły się pseudo raczej obraźliwe - wibratory (na
Apator), żydzi (na Elanę) może ktoś by to mógł wyjaśnić bo ciekawi mnie
to

Jeżeli się nie myle to w swoich zinach fanatycy Apatoru lokalnego rywala nazawyali bardzo charakterystycznie...a mianowicie "plama". Nie jestem tylko pewien czy ten "pseudonim" jest aktualny.

Gwoli tematu:
Stal SW- Rowery.
Stal Mielec-Widelec, jeżeli sie nie myle na pamiętnym meczu z rezerwami Stalówki zaprezentowali swoiste "choreo" z plaskitowych, bądź styropianowych widelców. :)
Unia Nowa Sarzyna- Tatary,
Okiocimski Brzesko- Piwosze,
Precz z antypolonizmem w polskim środowisku kibicowskim!!

barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: barbizm » 14.04.2010, 12:23

Ktoś z Hutnika wypowie się nt. tych " Gumiorów " ?

Troublemaker
Posty: 1521
Rejestracja: 27.02.2007, 17:37
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Troublemaker » 14.04.2010, 12:50

obywatel_1984 pisze: Gumiory (chyba teraz kibice Hutnika ni odbierają tego negatywnie?)
Nie jest to odbierane przez nas jednoznacznie negatywnie ale pamiątek z ową nazwą, tudzież flag nie wydajemy i nie mozna tego porównywac do innych stosowanych w wielu polskich ekipach przydomkach budzących jednoznacznie pozytywne skojarzenia.
Precz z antypolonizmem w polskim środowisku kibicowskim!!

yogi_1981
Posty: 177
Rejestracja: 01.03.2007, 22:12
Lokalizacja: police

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: yogi_1981 » 14.04.2010, 12:53

Podczas budowy Nowej Huty jak to na budowie dużo osób nosiło gumofilce.

JSC
Posty: 2481
Rejestracja: 22.03.2007, 23:11

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: JSC » 14.04.2010, 14:17

W ogóle robotnik z huty to kojarzy się kimś w gumofilcach.
Obrazek

Hutnicze
Posty: 368
Rejestracja: 04.07.2007, 12:42

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Hutnicze » 14.04.2010, 15:23

JSC pisze:W ogóle robotnik z huty to kojarzy się kimś w gumofilcach.
To źle Ci się kojarzy:
Obrazek
Praca w kombinacie w obuwiu wykonanym z gumy skończyłaby się tragicznie.

Przydomek jest pochodną animozji pomiędzy Krakowem a Nową Hutą, pochodzi z czasów kiedy budowano Nową Hutę (jako oddzielne miasto). Przybywali tu w poszukiwaniu nowego życia ludzie z różnych stron Polski i na błotnistej, żyznej ziemi budowali swoją przyszłość. Część z nich zapewne pochodziła ze wsi, część być może pracowała w gumofilcach. Stąd "gumiory".
TYLKO HUTNIK
http://nh2010.pl

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Viclav » 14.04.2010, 15:36

mocne-uderzenie pisze:Tyfusy ogólnie przyjęło się mówić na Bydgoszczaków ale na fanów Polonii można często usłyszeć określenie pyda, pydziarze, na mieszkańców Torunia wiadomo pierniki, krzyżacy z tym że ja słyszałem że w Toruniu wśród miejscowych przyjęły się pseudo raczej obraźliwe - wibratory (na Apator), żydzi (na Elanę) może ktoś by to mógł wyjaśnić bo ciekawi mnie to
Tu zapewne chodzi o skojarzenie słowne Apator - wibrator
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

TadzikNorek
Posty: 163
Rejestracja: 11.01.2010, 13:09

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: TadzikNorek » 14.04.2010, 15:40

str pisze:Lubinki - Od nazwy miasta. W zamierzeniu było to prześmiewcze ale jak czas pokazał przylgnęło to do nas. W związku z czym niedawno miała nawet debiut nasz fana "LUBINKI - Na przekór wszystkim"
No jeszcze niejaki Roman Z. z Wrocławia usilnie nas teraz nazywa krecikami a ma to związek z tym że dość duża część kibiców Zagłębia pracuje w kopalniach. Do krecika też często nawiązują nasze oprawy.
Podobną sytuacje można zauważyć np. w Krakowie gdzie Cracovia ma grupę "Jude gang" a Wisła fanę "Furious Dogs"
Wisła używa również przydomka "Sharks",skąd ów taki się wziął?

wyjebane
Posty: 13
Rejestracja: 02.03.2010, 15:13

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: wyjebane » 14.04.2010, 15:42

Ten kto był na Batorym koło stadionu w gorący dzień wie, że chodzi raczej o drugą opcję.

PSYCHICZNY
Posty: 8
Rejestracja: 28.10.2009, 21:44

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: PSYCHICZNY » 14.04.2010, 17:15

TadzikNorek pisze:
str pisze:Lubinki - Od nazwy miasta. W zamierzeniu było to prześmiewcze ale jak czas pokazał przylgnęło to do nas. W związku z czym niedawno miała nawet debiut nasz fana "LUBINKI - Na przekór wszystkim"
No jeszcze niejaki Roman Z. z Wrocławia usilnie nas teraz nazywa krecikami a ma to związek z tym że dość duża część kibiców Zagłębia pracuje w kopalniach. Do krecika też często nawiązują nasze oprawy.
Podobną sytuacje można zauważyć np. w Krakowie gdzie Cracovia ma grupę "Jude gang" a Wisła fanę "Furious Dogs"
Wisła używa również przydomka "Sharks",skąd ów taki się wziął?
od nozy z zębami jak u rekinów..
Obrazek
[link]

HC
Posty: 3698
Rejestracja: 25.07.2007, 12:17
Lokalizacja: monopolowy

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: HC » 14.04.2010, 18:41

a Sharks to nie jest po prostu nazwa jednej z grup ,,sportowych,, na Wiśle?
HUTNIK&MAZOVIA

BezimiennyCzłek
Posty: 469
Rejestracja: 12.01.2010, 19:42

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: BezimiennyCzłek » 14.04.2010, 19:00

Prokom Gdynia - Popcorny ... trochę obraźliwe , ale chyba wszystkie ekipy koszykarskie tak właśnie nazywają ich " kibiców "
A dokładnie chyba od tego , że na ich meczu wiele ludzi zajada się popcornem jak na NBA :)
c*** z podpisem

godefroy
Posty: 64
Rejestracja: 28.10.2009, 19:05

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: godefroy » 14.04.2010, 20:04

Viclav pisze: Tu zapewne chodzi o skojarzenie słowne Apator - wibrator
heh no skojarzenie słowne też... ale głownie chodzi o charakterystyczny turkot motru na stadionie... porównywalny z gadżetami z sex shopu..

co do Elana - plama.. pierwsze słyszę.. a do określania kibiców Elany żydami..to chyba popularne w miastach gdzie są 2 rywalizujące grupy..bo ten sam przydomek słyszałem i na kibiców Apatora...

Cidry? skąd to się wzięło? wyjaśni ktoś?

KazoR_1987
Posty: 688
Rejestracja: 22.06.2007, 18:49
Lokalizacja: DzieRzoniow

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: KazoR_1987 » 14.04.2010, 20:12

Od fabryki tanich win ktora miala siedzibe na tej samej dzielnicy co stadion Ruchu Radzionkow
'' Nie liczy sie odleglosc liczy sie fanatyzm '' fc DzieRzoniow

BezimiennyCzłek
Posty: 469
Rejestracja: 12.01.2010, 19:42

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: BezimiennyCzłek » 14.04.2010, 20:14

godefroy pisze:
Viclav pisze: Tu zapewne chodzi o skojarzenie słowne Apator - wibrator
heh no skojarzenie słowne też... ale głownie chodzi o charakterystyczny turkot motru na stadionie... porównywalny z gadżetami z sex shopu..

co do Elana - plama.. pierwsze słyszę.. a do określania kibiców Elany żydami..to chyba popularne w miastach gdzie są 2 rywalizujące grupy..bo ten sam przydomek słyszałem i na kibiców Apatora...

Cidry? skąd to się wzięło? wyjaśni ktoś?
Ruch Radzionkow - Cidry - nazwa wziela sie od napoju alkoholowego Cider wyrabianego w Radzionkowie jeszcze za czasow napoleonskich.

Tak napisał analizator .
c*** z podpisem

barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: barbizm » 14.04.2010, 20:17

BezimiennyCzłek pisze:Prokom Gdynia - Popcorny ... trochę obraźliwe , ale chyba wszystkie ekipy koszykarskie tak właśnie nazywają ich " kibiców "
A dokładnie chyba od tego , że na ich meczu wiele ludzi zajada się popcornem jak na NBA :)
A nie jest to bardziej od nazwy? Czy kibice Prokomu naprawdę się tak in minus odróżniają od reszty koszykarskich kibiców?

str
Posty: 38
Rejestracja: 01.08.2007, 22:49
Lokalizacja: Lubin

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: str » 14.04.2010, 20:26

barbizm pisze:
BezimiennyCzłek pisze:Prokom Gdynia - Popcorny ... trochę obraźliwe , ale chyba wszystkie ekipy koszykarskie tak właśnie nazywają ich " kibiców "
A dokładnie chyba od tego , że na ich meczu wiele ludzi zajada się popcornem jak na NBA :)
A nie jest to bardziej od nazwy? Czy kibice Prokomu naprawdę się tak in minus odróżniają od reszty koszykarskich kibiców?
Też mi to wygląda bardziej na nazwę
MKS ZAGŁĘBIE LUBIN

pomorze
Posty: 127
Rejestracja: 08.01.2009, 19:38

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: pomorze » 14.04.2010, 20:37

Co do Cracovii to na pierwszy plan rzuca się przydomek "Pasy" i to jest rozpoznawalne najbardziej.
Jeśli chodzi o Pogon Sz. to jak to wygląda z hasłem "Portowcy", bo była kiedyś taka flaga. Nie wiem czy to hasło jeszcze jest używane.

oxford00
Posty: 429
Rejestracja: 30.01.2009, 00:25

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: oxford00 » 14.04.2010, 20:49

HC pisze:a Sharks to nie jest po prostu nazwa jednej z grup ,,sportowych,, na Wiśle?

oczywiscie ze tak, nazwa (nie grupa, ktora juz dzialala) powstala w latach 90.. (byl obszerny opis na forum Wisły)

ogolem to Biała Gwiazda ktora towarzyszy Wisle od jej powstania.. i co oczywiste Armia Białej Gwiazdy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: trąba i 157 gości